Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Kluczbork 2:1 (1:0)

Dariusz Piekarczyk
Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrywa w Pucharze Polski z MKS Kluczbork 2:1 (1:0). Dzięki wygranej z drugoligowcem tomaszowianie awansowali do rundy wstępnej Pucharu Polski. To największy sukces Lechii w pucharowej rywalizacji.

Gospodarze objęli prowadzenie w 44 minucie po celnym strzale Klaudiusza Króla. W 68 minucie wyrównał Piotr Burski, zaś zwycięskiego gola zdobył Daniel Potakowski (85).

Lechia grała w składzie

Chachuła – Polit (68, Grzegorz Piechna), Dolot, Cyran, Milczarek – Potakowski, Witczak (70, Morgaś), Szymczak, Mirecki – Król, Rakowski (88, Tonowicz). Trener: Alaksandar Maijć.
Bardzo dobry mecz rozegrał debiutujący w Lechii Marcin Mirecki. Król strzelców minionego sezonu IV ligi łódzkiej gola wprawdzie nie zdobył, lecz popisał się asysta przy trafieniu Daniela Potakowskiego. Dodajmy, że strzelec gola dla MKS Piotr Burski jest wychowankiem Neru Poddębice. Grał także w LKS Bałucz i UKS SMS Łódź.

Chrobry na drodze Lechii

W najbliższą środę (17 lipca) Lechia zmierzy się na swoim stadionie, w rundzie wstępnej, z Chrobrym Głogów. To kolejny drugoligowiec. Chrobry zajął w poprzednim sezonie ósme miejsce w II lidze zachodniej.