Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radni powiatowi o sukcesach

Rafał Klepczarek
Rada Powiatu Łowickiego
Rada Powiatu Łowickiego Rafał Klepczarek
Radni powiatowi o sukcesach. Powoli kończy się obecna kadencja Rady Powiatu Łowickiego. Zapytaliśmy jej członków o ich sukcesy samorządowe w latach 2010-14. Zachęcamy też Państwa do wyrażenia swojej opinii.

Jacek Chudy, radny z gminy Bielawy Pracę w Radzie Powiatu Łowickiego traktuję jako grę zespołową. Udało mi się doprowadzić do położenia nowych nakładek asfaltowych i budowy chodników w Bielawach, Sobocie i Oszkowicach. Wspólnie z wójtem Sylwestrem Kubińskim prowadzimy akcję Zielona Gmina, w ramach której przekażę kilkanaście tysięcy sadzonek drzew dla rolników, aby poprawić estetykę. Założyłem Stowarzyszenie Sobota i Okolice, które kultywuje m. in. pamięć słynnym powstańcu Arturze Zawiszy Czarnym.

Krzysztof Dąbrowski, radny z gminy Kocierzew Południowy
Nie mam ani sukcesów, ani też porażek. Jako radny opozycyjny nie mam wpływu na to, co się dzieje w Starostwie Powiatowym w Łowiczu.

Stanisław Felczyński, radny z gminy Łyszkowice Jeżeli chodzi o przełożenie samorządu powiatowego na gminy, to staram się co roku doprowadzić do tego, aby poprawiał się stan dróg. Tylko w ubiegłym roku około 6 kilometrów powiatowych dróg w gminie Łyszkowice wzbogaciło się o nowe nakładki asfaltowe. W tym roku naprawiona zostanie chyba najgorsza droga powiatowa biegnąca przez łyszkowicką część naszego regionu - wiodąca z Kalenic w kierunki żwirowni. Szacuję, że w tej kadencji modernizacji podlegało ok. 10 km dróg powiatowych w gm. Łyszkowice.

Krzysztof Figat, radny (gm. Nieborów), starosta łowicki
W 2012 roku, kiedy zostałem starostą, udało się opanować rozpędzony pociąg o nazwie powiat łowicki, aby nie wypadł z łuku drogi, na który wprowadziła go poprzednia władza. Zagrożone inwestycje tak zabezpieczyliśmy, aby obyło się bez zwrotu pieniędzy. Osiągnęliśmy stabilizację w szpitalu, w którym od 3 lat rośnie kontrakt i są szanse na utworzenie nowych poradni specjalistycznych. Projekt naszej tegorocznej schetynówki znalazł się w na pierwszym miejscu w województwie łódzkim.

Eugeniusz Furman, radny z Łowicza Za najważniejsze w mojej działalności radnego uważam rozpoczęcie realizacji projektu Łowicka Strefa Inwestycyjna, zainicjowanie prac nad zintegrowanym wieloletnim programem rozwoju powiatu, dokonanie zmian w budżecie w taki sposób, że ograniczając wydatki bieżące, stworzono realne możliwości zabezpieczenia udziału własnego przy ubieganiu się o środki unijne, doprowadzenia do odstąpienie przez zarząd od pomysłu utworzenia scentralizowanej obsługi ekonomicznej szkół, a tym samym utrzymanie ich samodzielności.

Krzysztof Górski, radny z Łowicza Chciałbym podkreślić dwie ważne dla mnie sprawy. Byłem współorganizatorem kilku dużych imprez powiatowych, w których wzięło udział kilka tysięcy osób. Za swój osobisty sukces uważam też akcję niesienia pomocy żywnościowej gminie Marcinowice w powiecie świdnickim. Gdy o 5 rano dowiedziałem się, że woda już trzeci raz zalała dobytek tych ludzi, to szybko zorganizowałem zbiórkę żywności, którą uważam za udaną i co ważniejsze, niezwykle potrzebną dla ofiar ubiegłorocznej powodzi.

Krzysztof Janicki, radny z Łowicza, członek zarządu powiatu
Jako radny staram się współpracować z pozostałą częścią Rady Powiatu Łowickiego, bo tylko w ten sposób można osiągnąć dużo dla społeczeństwa naszego regionu. Nie chcę przypisywać sobie zasług, które wypracowane były wspólnie. Wyznaję maksymę, iż sam nie gonię za tym, co jest głośne i szumne, lecz co mądre, ciche i rozumne.

Irena Kolos, radna z gminy Chąśno Największym sukcesem było dla mnie samo wejście do RPŁ. W jej historii jestem drugą osobą z gminy Chąśno, której się to udało. Jestem dumna, że w tak małej gminie jak moja, radną powiatu zastała właśnie kobieta.
W RPŁ jestem jej wiceprzewodniczącą. Żałuję, że wśród radnych nie ma jedności, a polityka i obrzucanie się błotem bierze górę nad rozsądkiem i wspólną pracą na rzecz mieszkańców. Uważam, że sukcesem można nazwać każdą inwestycję, którą udało się zrealizować w tej kadencji.

Marcin Kosiorek, radny z Łowicza
Trudno mówić o sukcesach, gdy przez cały rok było się w opozycji, więc chyba największy sukces, to wniosek o odwołanie starosty, w wyniku którego udało się zmusić Zarząd Powiatu Łowickiego do zaciągnięcia nowego kredytu i uratować 800 tysięcy złotych w budżecie starostwa.

Dariusz Kosmatka, radny z gminy Nieborów, wicestarosta łowicki
Na pewno cieszy niezmienne wysokie miejsce naszych schetynówek na liście wojewódzkiej, odbudowa zniszczonych dróg po budowie A2, odmulenie 38 km rowów, dobre nabory do szkół ponadgimnazjalnych, dobrze układająca współpraca z gminami, działania promocyjne na rzecz popularyzacji naszego regionu oraz otwieranie nowych kierunków edukacyjnych. Włączyłem się też w realizację pomysłu radnego Eugeniusza Furmana dotyczącego utworzenia Łowickiej Strefy Inwestycyjnej.

Zbigniew Kuczyński, radny z Łowicza W kadencji 2010-2014 byłem członkiem Zarządu Powiatu Łowickiego, wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Łowickiego, pracowałem w komisjach stałych: zdrowia, oświaty i rewizyjnej. Byłem inicjatorem powołania Komisji Etyki i Komisji Statutowej. Z mojej inicjatywy zakupiono samochód ratowniczo-gaśniczy dla PSP, przebudowano powiatowe centrum promocji, wyremontowano i wyposażono część budynków ZOZ, dokonano termomodernizacji ZSP nr 3. Udało mi się także pozyskać pieniądze na przebudowę dróg.

Ryszard Malesa, radny z gminy Łyszkowice
Przyszedłem do Rady Powiatu Łowickiego nie po to, aby odnosić sukcesy, gdyż to nie sport, ale po to, aby służyć społeczności lokalnej. Cieszę się jednak, że udało mi się doprowadzić do wyboru Andrzeja Grabowskiego na dyrektora szpitala, który znacznie zmniejszył jego zadłużenie. Wspieram też wszystkie działania rady na rzecz poprawienia stanu dróg w powiecie łowickim.

Artur Michalak, radny z Łowicza
Obecną kadencję dzielę na dwa etapy - pierwszy, gdy będąc w koalicji rządzącej prowadziliśmy z miastem wspólną politykę promocyjną Łowicza i powiatu. Razem jeździliśmy na targi, organizowaliśmy ciekawe imprezy, redagowaliśmy wydawnictwa. Teraz, gdy rządy sprawuje starosta Figat, współpraca na polu promocji, kultury, sportu i turystyki wygląda mizernie. Dlatego skupiam się na piętnowaniu nepotyzmu, kontrolowaniu wydatków i badaniu zgodności z prawem działań obecnego zarządu powiatu, z którą bywa różnie.

Janusz Michalak, radny z Łowicza Mijającą kadencję dzielę na trzy okresy. Pierwszy - sprawowania funkcji starosty i płynnego przejścia z kadencji poprzedniej do kontynuacji inwestycji z wykorzystaniem środków unijnych takich jak: szpital, hala sportowa przy ZSP nr 3, muzeum, kilkadziesiąt km dróg wyremontowanych z udziałem pieniędzy z budżetu państwa i innych.
Środek kadencji to pilnowanie, aby inwestycje zostały zakończone. Okres ostatni, to kontrola i wytykanie nieprawidłowości władzy wykonawczej: staroście i zarządowi oraz hamowanie rozpasania starosty.

Wojciech Miedzianowski, radny z gminy Bielawy
Nie udzielił informacji na temat sukcesów, które odniósł w obecnej kadencji Rady Powiatu Łowickiego.

Małgorzata Ogonowska, radna z gminy Domaniewice Uczestniczyłam w pracach komisji zdrowia, porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz w komisji edukacji, realizując ich plan działań. Uczestniczyłam w pracach kapituły "Łowicka Róża''. Reprezentowałam powiat w imprezach kulturalnych organizowanych przez starostwo i gminę Domaniewice, konkursach, sesjach rady gminy, zebraniach strażackich. Wspierałam prace związane z budową mostu i nakładki na drogę w miejscowości Skaratki.

Zofia Rogowska-Tylman, radna z Łowicza
Mimo telefonicznego i sms-owego kontaktu z radną nie udało nam się dowiedzieć, jakie sukcesy odniosła w tej kadencji.

Mieczysław Szymajda, radny z gminy Domaniewice, członek zarządu powiatu
Przy obecnej sytuacji w Starostwie Powiatowym w Łowiczu trudno jest o sukcesy. Starosta jest w opozycji w stosunku do większości członków Rady Powiatu Łowickiego. W takiej sytuacji jeszcze nie byliśmy i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie udało się wspólnie zrealizować coś konstruktywnego na rzecz społeczeństwa naszego regionu.

Michał Śliwiński, radny z gminy Łowicza W mijającej kadencji brałem czynny udział w rozliczeniu powiatowych inwestycji dofinansowywanych z funduszy europejskich. Dziś wiem, że moje i zarządu powiatu zaangażowanie nie poszło na marne, gdyż wyniki kontroli instytucji nadzorujących potwierdziły prawidłowość ich realizacji. Poza korzystaniem z funduszy UE, duży nacisk kładliśmy na organizację pracy wydziałów starostwa. Obecnie obsługa interesantów w wydziale komunikacji czy geodezji nie zajmuje tak wiele czasu.

Waldemar Wojciechowski, radny z gminy Kocierzew Południowy
Trudno tu mówić o sukcesach, gdyż mandat radnego powiatowego traktuję po prostu jako służbę społeczeństwu.

Jerzy Wolski, radny z gminy Zduny Od 2002 roku jestem przewodniczącym komisji gospodarczej i niezwykle cieszy mnie, że przygotowywane przez starostwo projekty przebudowy dróg są bardzo wysoko notowane wurzędzie wojewódzkim. Dzięki temu udaje nam się pozyskiwać rządowe fundusze na realizację popularnych schetynówek. Moim oczkiem w głowie jest też utrzymanie liceum w Zdunach, które mimo niżu demograficznego i problemów z naborem nie zostało zlikwidowane. Wspierałem także dotacjami jednostki OSP.

od 12 lat
Wideo

Dobre i złe sąsiedztwo grochu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lowicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto