Coraz więcej mieszkańców powiatu łowickiego włącza się w pomoc dla chorej na raka Katarzyny Cieślak. Ciężko chora mieszkanka Łowicza potrzebuje leku za ponad pół miliona złotych. Dzięki zbiórce udało się zebrać już około 167 tys. zł. W minioną sobotę (7 listopada) 1.055 zł dołożyli do tej kwoty uczestnicy wieczoru filmowego w restauracji Stara Łaźnia.

Pochodząca spod Głowna kobieta przeprowadziła się za mężem do Łowicza. Półtora roku temu przyszła na świat córeczka państwa Cieślaków. Dwa tygodnie później u pani Katarzyny zdiagnozowano chłoniaka Hodgkina. Kobieta w ciężkim stanie trafiała do szpitala.

Od tego czasu lekarze próbowali różnych leków i metod leczenia, aby mamie małej Aluni uratować życie. Okazało się, że chłoniak jest odporny na stosowane terapie i medykamenty. Szansą dla Katarzyny Cieślak jest nierefundowany w Polsce lek Adcetris. Jedna jego dawka kosztuje 32 tys. zł, a potrzebnych jest od 8 do 16.
Ciężko chora kobieta stworzyła profil na Facebooku „Żyć zwyczajnie. Tak, jak Ty. Kasia”. Za jego pośrednictwem zbiera pieniądze na leczenie.

- Najgorsze w mojej chorobie są długie pobyty w szpitalu, a co się z tym wiąże – rozłąką z moją malutką Alunią, którą nie mam szans się na cieszyć. To ona i mój mąż dają mi ogromną siłę do walki z chorobą.

Do pomocy walczącej z rakiem kobiecie włączyli się już między innymi uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz ZSP nr 2.
Ci pierwsi wraz z członkami Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w sobotę, 7 listopada zorganizowali kolejną charytatywną akcję.W restauracji Stara Łaźnia w Łowiczu wyświetlony został przedwojenny film polski pt. „Płomienne serca”. Seans połączony został z degustacją gęsiny.

- W restauracji pojawiło się ponad 40 osób - informuje Piotr Marciniak, szef łowickiej grupy rekonstruującej żołnierzy 10 PP w Łowiczu. - Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

Osoby, które chcą pomóc pani Katarzynie proszone są o wpłaty na konto podane pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/zyczwyczajnietakjakty/photos/pb.909569759129644.-2207520000.1446636755./910468455706441/?type=3&theater

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!