(© Rafał Klepczarek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Cezary Kołodziejski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu liczy, że modernizacja sieci wodociągowej w rejonie os. Dąbrowskiego podczas jej awarii poprawi sytuację mieszkających tam osób.

Do tej pory każda awaria wodociągu w rejonie ul. Długiej, a ostatnio dochodziło tam do nich stosunkowo często, sprawiała, że łowiczanie mieszkający w blokach nie mieli wody pitnej. Działo się tak dlatego, że ZUK na czas usuwania uszkodzeń sieci przesyłowej musiał zamykać dopływ wody do budynków wielorodzinnych Łowickiej

Spółdzielni Mieszkaniowej, leżących między ul. Długą, Wojska Polskiego i Browarną.

- W tym tygodniu zamontowaliśmy tam dwie zasuwy, które w razie usuwania awarii będą pozwalały zasilać nam te bloki w wodę w sposób alternatywny - informuje dyrektor ZUK. - Staramy się wykorzystywać doświadczenia, które niosą ze sobą uszkodzenia sieci, aby w przyszłości minimalizować ich skutki.

Prace, które wiązały się z czasowym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Wojska Polskiego, pochłonęły ok. 5 tys. zł.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!