Pelikan Łowicz jest mistrzem... remisów

Tomasz Imiński
Pech nie opuszcza Pelikana Łowicz. Drużyna Roberta Wilka do 88. minuty meczu w Nadarzynie prowadziła z GLKS 1:0, by ostatecznie zremisować 1:1. Pelikan stracił punkty w kolejnym spotkaniu, które powinien wygrać. Co gorsza, sytuacja kadrowa łowickiego zespołu staje się dramatyczna. W środowym meczu przeciwko Olimpii Elbląg nie zagrają: Krzysztof Brodecki, Wojciech Macinkiewicz oraz Mariusz Solecki. Wszyscy pauzują za kartki!

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wszyscy obecni na stadionie uczcili minutą ciszy szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II oraz pamięć zmarłego trenera bramkarzy GLKS Piotra Dzwonka.

Łowiczanie od początku spotkania prezentowali się lepiej. W 29 minucie Tomasz Lewandowski sfaulował w polu karnym zawodnika Pelikana, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Mariusz Solecki. To trzecia bramka łowickiego pomocnika w rundzie wiosennej. Jak dotąd jest on jedynym piłkarzem, który strzela gole dla Pelikana.

- Później mieliśmy jeszcze co najmniej dwie dobre okazje do zdobycia gola - mówi trener Robert Wilk. - A tak, w 88 minucie popełniliśmy błąd który wykorzystał Piotr Bajera. Szkoda, bo trzy punkty nam się należały.

Pelikan zremisował trzecie spotkanie w rundzie wiosennej.

W minioną sobotę na boisku zabrakło kontuzjowanego Michała Adamczyka. Trener ma nadzieję, że piłkarz te wykuruje się do środowego meczu z Olimpią Elbląg.

W środę w wyjściowym składzie po długiej kontuzji pojawi się zapewne Sebastian Przybyszewski. Brak Krzysztofa Brodeckiego, Wojciecha Marcinkiewicza i Mariusza Soleckiego będzie jednak na pewno widoczny. - Sytuacja jest trudna, ale wierzę w nasz zespół - stwierdził Robert Wilk.

Pelikan wyjedzie na mecz do Elbląga w dniu meczu.