Władze powiatu łowickiego chcą wydać w przyszłym roku na inwestycje ok. 20 milionów złotych. Oznacza to, że inwestycje będą na tym samym poziomie co w roku 2009.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W przyszłym roku ma zostać zakończona budowa sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Niedaleko powstanie też nowy budynek internatu Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łowiczu.

Kolejną ważną inwestycją będzie dokończenie modernizacji Domu Pomocy Społecznej w Borówku. Część budynków ośrodka w gminie Bielawy zostanie ocieplona, powstanie też winda dla niepełnosprawnych. Do Łowicza trafią również trzy nowoczesne karetki, na zakup których Starostwo Powiatowe zdobyło dofinansowanie. Władzom powiatu marzy się też przekształcenie kamienicy na Starym Rynku, gdzie mieści się powiatowe centrum promocji, w ośrodek konferencyjny z hostelem dla mniej zasobnych turystów. Jednym z priorytetów na przyszły rok jest też rozbudowa szpitala. Aby dobił on do ministerialnych standardów potrzeba 15 mln zł. Powiat liczy na wsparcie UE.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!